Journal wspomnieniowy

autor

Dzień dobry, z tej strony Jola.

Jak wiecie, albo i nie, jestem wielką fanką dokumentowania codzienności często w postaci albumów, czy też notatek, zapisków, zbierania pamiątek typu bilety, ulotki itp.

I takie też są nasze wspomnienia utrwalone w albumach na przestrzeni kilku lat. Ważne dla nas chwile uwieczniam na zdjęciach, i są to nie tylko super wyjazdy, ale też chwile warte zapamiętania, bo to, że odwiedziliśmy Grecję, Francję czy Malediwy będziemy oczywiście pamiętać, ale te zwykłe migawki  też są ważne, bo z tego po części składa się nasze życie.

Zawiera i te chwile zapierające dech w piersiach i tą zwykłą codzienność.

W sposób regularny, ale często też trochę mniej dokumentuję nasze wspomnienia.

To mój drugi journal wspomnieniowy w notesach od Projekt Planner. Działam zgodnie z porami roku, była wiosna i ‘Codziennik dobrych myśli i wspomnień”, na lato mam ‘Wakacyjnik”. Do tego projektu  wykorzystałam notes tematyczny Travel Journal. W planach jest też notes jesienny i oczywiście grudniownik czyli cały rok dobrych wspomnień!

 A wracając do sedna to notes z serii Travel Journal najbardziej sobie  chwalę za proste rozwiązania w postaci fajnych  grafik, które podpowiadają jak można rozmieścić zdjęcia, tabeli do zaznaczania dat i szybkich notatek, jest też tabelka, którą można wykorzystać na kalendarz np.  na zaplanowanie całego wyjazdu.

 Dziś chciałabym się z wami podzielić kilkoma radami jak tworzyć tego typu projekty.

  1. RÓB ZDJĘCIA – to najważniejszy punkt programu. Wszystkiego co wzbudza Twoją ekscytację, radość, co Cię porusza i  co dla  Ciebie jest ważne. Dokumentuj ważne zdarzenia z życia Twoich najbliższych, fajne wydarzenia i spotkania, ulotne chwile itp.

To może być piękny zachód słońca widziany przez okno mojego domu.

Wyprawa rowerem w nowe miejsce.

Nowy smak lodów.

Niedzielny spacer we dwoje.

  1. RÓB NOTATKI – jak wiemy pamięć bywa ulotna. Zapisz gdzie było robione to zdjęcie, kto jest na zdjęciu, możesz pokusić się o opisanie emocji jakie Ci wtedy towarzyszyły.  Uwierz,  że po kilku latach będziesz ze wzruszeniem  i łezką w oku wspominać to „zwykłe lato” 2021 roku!

      3.    NIE BĄDŹ PERFEKCJONISTĄ. To też dobra rada zwłaszcza dla początkując  dokumentalistów codzienności i utrwalania wspomnień.   To Twoje życie, Twoje zasoby czasu jakimi dysponujesz tworząc wspomnienia,  rób to co Ci sprawia przyjemność, nie porównuj się do innych.

Życzę Wam cudownych wspomnień wakacyjnych i relaksujących chwil przy ich tworzeniu! W tym momencie jak czytacie ten wpis ja wypoczywam w pięknych okolicznościach przyrody w ukochanych górach i już cieszę się na  wspomnienia, które będę mogła uwiecznić na nowych stronach travel journalu.

Do następnego razu Jola.

Przeczytaj też...

Zastaw komentarz

Your email address will not be published.