Relaks na łonie natury

autor

Istnieje wiele sposobów na relaks i odprężenie. Wszystkie mają za zadanie nas odstresować i wyciszyć. Nadmiar obowiązków oraz stres potrafią skutecznie osłabić nasze ciało, a także psychikę, dlatego warto zadbać o porządny odpoczynek.

Zauważyłam, że trudno jest mi odpocząć w domu, szczególnie odkąd dom stał się naszym miejscem pracy, a przez pewien czas również miejscem nauki dla naszych nastolatków. Mój sposób na relaks nie będzie niczym odkrywczym – to po prostu długi spacer, najlepiej we dwoje. Zwykle robimy podczas spacerów kilka zdjęć, które później lądują w albumach i notesach.

Pracując cały czas z domu czasem przez kilka dni z rzędu nie mam żadnego powodu aby z niego wyjść. Żadnego umówionego spotkania, żadnych pilnych spraw do załatwienia. Wtedy długi spacer to jedyna opcja, żeby się trochę poruszać. Spacerujemy z opaską, która pokazuje nam odległość, ilość kroków, czas, a nawet kalorie jakie spalamy podczas wędrówek. Działa to motywująco, mamy ustalone jakieś minimum do przejścia i co jakiś czas staramy się podnosić sobie poprzeczkę 😉

Na nasze spacery wybieramy przyjemne miejsca z dala od ludzi. Bliskość natury działa kojąco na nasze zmysły i doskonale nas odpręża. Próbowaliśmy spacerować w pobliżu domu, ale to się zupełnie nie sprawdziło, szum samochodów i smród spalin psuje całą przyjemność. Wsiadamy więc w samochód i jedziemy kilka kilometrów dalej – mieszkamy niedaleko Mazowieckiego Parku Krajobrazowego. Olbrzymie lasy i akweny są w zasięgu kilku kilometrów, a ja szczególnie lubię spacerować w pobliżu wody, działa ona na mnie wyjątkowo relaksująco.

Praca w domu daje nam możliwość lepszego wykorzystania czasu. Są dni, kiedy możemy zrobić sobie przerwę i wyskoczyć na wycieczkę w ciągu dnia. Taka opcja jest szczególnie fajna zimą i wczesną wiosną, kiedy dzień jest krótki. Spacery w ciągu dnia dzięki promieniom słonecznym skutecznie poprawiają humor, a do tego dzień wydaje się o wiele dłuższy niż normalnie.

Na spacerze można pobyć przez chwilę ze swoimi myślami lub wymienić się nimi z bliską osobą. To właśnie podczas spacerów wpadamy na najlepsze pomysły i rozwiązania różnych problemów. Czasami spacerujemy w ciszy i to też jest super! Chłoniemy wtedy otaczającą na przyrodę, słuchamy szumu drzew i śpiewu ptaków! Jest to czas tylko dla nas!

Zapisywanie wspomnień w notesach zostawiam sobie na deszczowe dni i długie wieczory. To kolejny super sposób na odprężenie! Notes TRAVEL JOURNAL jest moim ulubionym notesem, jest absolutnie wyjątkowy przez swoje przygotowane pod zdjęcia i zapiski strony, można z nich korzystać jak z mapek do scrapów, co bardzo ułatwia i przyspiesza pracę. Bardzo Wam je polecam!

To wszystko na dziś, spokojnego dnia!

Agnieszka

Przeczytaj też...

Zastaw komentarz

Your email address will not be published.