Jak posegregować dokumenty domowe

autor

Porozrzucane tu i tam rachunki, paragony, piętrzące się stosy dokumentów, faktury, PIT-y, a wśród nich gazetki reklamowe… Znasz ten widok?

Ja niestety znam doskonale! Miałam w domu kilka takich miejsc, w których lądowała cała nasza papierologia gromadzona byle jak, wrzucana raz tu, a raz tam, jak komu było wygodniej. W sumie to się nawet sprawdzało ale niestety tylko do czasu, aż trzeba było pilnie odnaleźć jakiś dokument. Ostatnio był to rachunek za słuchawki, aby można było oddać je do naprawy na gwarancji. Wtedy pojawia się problem… Jak znaleźć odpowiedni dokument?

Po dłuższych poszukiwaniach rachunku i ogólnodomowej irytacji stwierdziłam, że czas coś z tym zrobić! Z pomocą przyszły mi naklejki Projekt Planner do organizacji dokumentów w domu.

Naklejki przygotowane przez Projekt Planner możesz pobrać za darmo i wydrukować na domowej drukarce, najlepiej na papierze samoprzylepnym. Mamy tutaj dwa rodzaje naklejek – do oklejenia brzegu segregatora lub tak jak u mnie – grubszej teczki, oraz mniejsze – do naklejenia np. na przegródki.

Do organizacji dokumentów wybrałam plastikowe teczki z przegródkami, które ostatnio dostępne były za „grosze” w popularnym dyskoncie. Kupiłam dwie – jedną na dokumenty domowe a drugą na dokumenty związane z pracą. Teczki mają w środku przegródki, które ułatwiają segregację papierów. Przegródki w mojej teczce okleiłam naklejkami z napisami, które wydrukowałam z darmowego pliku.

O ile samo porządkowanie jest mało ekscytującym zadaniem, to już oklejanie fajnymi naklejkami może odrobinę umilić tę czynność. Po jednym popołudniu spędzonym ze stosem papierów zyskałam:

  • sporo miejsca w dwóch szufladach,
  • spokój w głowie, bo już wiem gdzie co jest,
  • dwie fajne teczki na półce. 🙂

Warto było o to zawalczyć!

To wszystko na dziś, trzymam kciuki za Wasze porządki! No chyba, że od dawna macie uporządkowane domowe archiwum – to gratulacje!

Agnieszka

Przeczytaj też...

Zastaw komentarz

Your email address will not be published.