Planowanie posiłków z Recipes Journal

autor

Cześć! Czy są tutaj zdrowomaniacy planujący posiłki tudzież zakupy żywieniowe? Ja zdecydowanie do takich osób należę. Planowanie posiłków oraz zakupów żywności towarzyszy mi od lat. Szczególnie nie opuszcza mnie od sierpnia, kiedy to dowiedziałam się, że poza dietą bezglutenową powinnam przestrzegać dodatkowych restrykcji. Od 1,5 miesiąca wypróbowuję dietę ketogeniczną. Jest to dieta składająca się w ok. 80% z tłuszczy, niemal całkowicie pozbawiona węglowodanów. Smaczna, dość sycąca (po przestawieniu się), jednak powodująca różne chętki oraz smaczki na dobrze znane węglowodanowe przekąski, które rzecz jasna są zabronione. Rozpoczęłam więc poszukiwania zmodyfikowanych przepisów. Jako że zbliża się mój pierwszy w tym roku mini-urlop postanowiłam odpiąć wrotki i przygotować rozpiskę dań-zamienników. Nie wiem, jak Wy, ale ja lubię podczas urlopu uwolnić się od całorocznych restrykcji. Przygotowałam więc przepiśnik pełen potraw, które spróbują zastąpić węglowodanowe przekąski. Zebrałam w nim kilka najciekawszych moim zdaniem przepisów, których jeszcze w wersji keto nie próbowaliśmy. Przepiśnik powstał w notesie Recipes Journal . Wyszukałam w internecie najciekawsze opisy i wykorzystałam dodatki z kolekcji Journal Stories Studio Forty, które znajdziecie w sklepie Projekt Planner. Zdjęcia potraw wydrukowałam póki co randomowe, ale po przygotowaniu posiłków z rodzinką, zdjęcie można uzupełnić własnoręcznie wykonanym wypiekiem.

Uwielbiam pielęgnować wspomnienia, szczególnie w sposób kreatywny, więc w moim przepiśniku nie zabrało miejsca na zdjęcia mojej rodzinki ze wspólnego kucharzenia opisanych w notesie potraw. Dzięki temu zabiegowi uzyskuję niecodzienny i absolutnie wyjątkowy pamiętnik kucharski, jakiego nie da się dostać nigdzie indziej. Na razie miejsce jest puste i czeka na zdjęcie ze wspólnego gotowania.

Posiłki zostały zaplanowane na kilka pierwszych dni wakacji. Do tego na osobnej karteczce spisałam listę zakupów i tak powstał niezły plan. Notes zbiorę ze sobą na wyjazd wraz z moją matą i strojem do ćwiczeń, by trzymać się misternego planu podboju świata! A Wy – jak planujecie swoje posiłki? Na urlop odpuszczacie czy twardo trzymacie się reguł? Dajcie znać. I do następnego!

Pozdrawiam,
Magda Scrapczak

https://projektplanner.pl/wp/produkt/naklejki-chipboard-stickers-set-journal-stories/

PLANNER JOURNAL – Butelkowy

Przeczytaj też...

Zastaw komentarz

Your email address will not be published.