One Line a Day & Gratitude Journal

autor

Hej! Wracam do was po kilkuletniej przerwie! Z tej strony Marysza.
Długo się zastanawiałam, co mogłabym wam tutaj pokazać i przy okazji zrobić coś, z czego naprawdę będę korzystać. I w końcu wymyśliłam!

Zacznę może od tego, że postanowiłam pobawić się Planner Journalem – to nowy produkt PP, który daje mnóstwo możliwości. Najpierw chciałam go wykorzystać jako kalendarz, ale moja ilość codziennych notatek jest zbyt duża, zbyt chaotyczna i.. zbyt brzydka, żeby marnować na to wkłady.
Dlatego postanowiłam zrobić coś, z czego będę korzystać codziennie – ale też trzymając się pewnej estetyki. I tak powstał mój One Line a Day & Gratitude Journal. Wykorzystałam do niego wkład weekly planner.

Już kilka lat temu codziennie wpisywałam jedną, dwie rzeczy, za które byłam wdzięczna ale tym razem chciałam to troszkę urozmaicić.

Zacznę od okładki, którą ozdobiłam taśmą, naklejkami PP i kartą z napisem Hold on to what keeps you warm.

Na pierwszej stronie cytat O. Winfrey „Acknowledging the good that you already have in your life is the foundation for all abundance.” Zostawiłam sobie miejsce jeszcze na inne cytaty związane z wdzięcznością, jak tylko któryś mi się spodoba.

Od następnej strony zaczynają się miesięczne listy – na chwilę obecną od marca do lipca. W marcu, maju i lipcu codziennie będę wpisywać one line a day – czyli po prostu jedną linijkę dziennie – może to być główne wydarzenie dnia, myśl, coś zabawnego.. co mi tylko wpadnie do głowy. Nie chciałam robić dziennika wdzięczności w każdym miesiącu, bo znając mnie szybko by mi się znudziło.

W kwietniu i czerwcu będę zapisywać przynajmniej jedną rzecz, za którą jestem wdzięczna.

Zaczęłam od One Line a Day & Gratitude Journal ale chciałabym rozbudować mój planner o Dziennik Uważności i korzystać z niego w trakcie wyjazdów jako Travel Journal. Czytałam o dziennikach wdzięczności i uważności i ich bardzo pozytywnym wpływie na nasze zdrowie psychiczne – liczę na to, że w czasie lockdown’u pozwoli mi zachować równowagę i doceniać wszystko, co nas otacza.

Prowadzicie listy/dzienniki tego typu? Jakie są wasze doświadczenia z nimi związane?

Pozdrawiam was ciepło,
Marysza

Użyte produkty:
Planner Journal Butelkowy
Papiery Journal Stories oraz klik
Naklejki DOTSy
Notes Pamiętnik
Naklejki z kolekcji Journal Stories
Notes Weekly planner

Przeczytaj też...

Zastaw komentarz

Your email address will not be published.